Događa-ONA

Oglas

srp
2
Pon
MALI NOĆNI RAZGOVORI S TEREZOM KESOVIJOM
srp 2 – srp 10 cjelodnevni

U Atriju Hrvatskog prirodoslovnog muzeja književnica Milana Vuković Runjić ugostit će glazbenu divu Terezu Kesoviju. Pričat će o glazbi sfera i nadahnuću koje je vodi kroz život. Tereza je nedavno spektakularnim koncertom u Lisinskome obilježila 60 godina glazbene karijere, a emocije su naprosto preplavile zagrebački hram kulture. Tako je još jednom dokazala zbog čega je istinska glazbena veličina i umjetnica koja s pravom nosi epitet glazbene dive.

Matej Meštrović
Matej Meštrović

Ovogodišnje Male noćne razgovore zatvorit će pijanist Matej Meštrović, koji će gostovati 10. srpnja u 21 sat. Od New Yorka do Pekinga, svijet više nije dovoljno velika pozornica za ovog glazbenika. Razgovarat će se o njegovim nastupima, o Dunavu i o mogućem koncertu na Mjesecu.

Kroz 19 godina djelovanja Scena Amadeo Zagrepčanima je donijela brojne domaće i inozemne predstavnike svijeta glazbe, filma, književnosti i likovne umjetnosti, a svoju misiju uspješno nastavlja dalje. Uvjerite se u to i sami, poslušajte što se priča u Malim noćnim razgovorima!

Program započinje u 21:00 h, a ulaz je slobodan.

M.Z.

srp
7
Sub
REPETITOR u MSU
srp 7 cjelodnevni

Post-punk trio Repetitor bez sumnje jedan je od najuzbudljivijih live bendova u Europi. U subotu, 7.7. sviraju na krovu Muzeja u sklopu pete sezone Ljeta u MSU! Ovaj eksplozivni beogradski trojac natjerat će vas da se ponovno zaljubite u rock jer oni su „Nirvana 21. stoljeća i došli su spasiti rock!“ (John Robb, Louder Than War)

Po cijeni jedne ulaznice, u Muzeju suvremene umjetnosti moći ćete posjetiti i izložbe: „Područja doticaja – arhitektura Graza i Zagreba“ na kojoj MSU i Kunsthaus Graz (Austrija) otkrivaju vrhunske, ujedno i otkačene koncepte, neobično smiona i inovativna djela štajerskih arhitekata te radove domaćih umjetnika koji se oslanjaju na one avangardnih zagrebačkih arhitekata, te „REZ/CUT“, izložbu koja, kroz brojna djela različitih generacija suvremenih umjetnika iz Hrvatske i srednje Europe prikazuje putanju kolaža kroz povijest. Uz dvije izložbe, prije početka koncerta očekuje vas i performanshrvatskog umjetnika Marijana Crtalića pod nazivom „Časna pionirska“!

Također, već tradicionalno, moći ćete pogledati projekcije najboljih filmova sezone MSU kina – Best of Metropolis. Ovaj put na repertoaru je hvaljena britanska drama „Viktorija i Abdul“ koja će se prikazivati u dva termina (17.30 i 19.30 sati) u Dvorani Gorgona MSU-a .

Ljeto u MSU premijerno uključuje i književne tribine, odnosno čitanja relevantnih domaćih autora svih generacija. Tako će vam se prije početka koncerta predstaviti dvoje autora: Darko Šeparović i Lara Mitraković.

Ulaznice za manifestaciju Ljeto u MSU 2018. možete kupiti putem sustava EVENTIM te na recepciji MSU-a od utorka do nedjelje od 11 do 18 sati i subotom od 11 do 20 sati.

Cijena ulaznice za svaki pojedinačni koncert je i dalje 85 kn za svih pet programa!

Multimedijalni program Ljeto u MSU nikad do sada nije uključivao više sadržaja po cijeni jedne ulaznice i zato – požurite po svoju jer je broj ulaznica ograničen!

M.Z.

lis
2
Uto
Potencijal pametnih gradova budućnosti je u Africi i Južnoj Americi -predviđa Futurolog Dromi
lis 2 cjelodnevni

Zagreb, 23.8.2018. – Futurolog Aric Dromi predviđa da će gradovi budućnosti biti više digitalni nego fizički, a pitanje budućnosti gradova smatra krajnje filozofskim. Na temu pametnih gradova govorit će na Future Tense konferenciji 2. listopada 2018. godine u zagrebačkoj Laubi. Dromi smatra da nam područja poput umjetne inteligencije, robotike, genetike, biotehnologije i prilagodljive stvarnosti omogućavaju da prenamijenimo svaki aspekt našeg postojanja pa tako i urbanu infrastrukturu.

Priznati futurlog ističe da će glavni gradovi Europe i razvijenog svijeta, ako ne budu pravovremeno reagirali na neizbježne promjene, za deset godina završiti kao gradovi trećeg svijeta. Dromi smatra da su potencijali stvarne izgradnje grada koji je održiv i može prihvatiti potrebe budućeg društva na mjestima poput Afrike ili Južne Amerike, mjestima koja imaju potencijal za infrastrukturu i ne trebaju naknadno opremanje već postojećih sustava, upravo zbog toga što trenutno nemaju sustave.
Dromi podsjeća na postojeće migracije unutar država, danas 50% populacije svijeta živi u gradovima, a očekuje se da će se ta brojka povećati na 75% u idućih nekoliko godina. Futurolog ističe kako, gledano iz ptičje perspektive, u prosjeku 75% grada danas čine ceste i parkirališta. A s obzirom na porast broja stanovnika u gradovima morat ćemo se okrenuti novim gospodarskim i poslovnim modelima po kojima će gradovi funkcionirati. Kao prvi korak u bliskoj budućnosti navodi samoupravne, robotske automobile koji će eliminirati potrebu za vlasništvom u gradovima. Dugoročno, kaže, nestat će potrebe za vlastitim automobilom. Podsjeća i da Uber, Google i Airbus već gledaju na prostor iznad cesta i drugu vrstu vozila, od letećih automobila do autonomnih dronova i autonomnih taksija. Prema tome, djelomično će se ukloniti potreba za postojećom infrastrukturom i otvorit će mogućnost za redizajn prostora na potpuno novi način.
Futurolog Dromi predviđa da će u budućnosti uspon mješovite ili virtualne stvarnosti ukloniti naše potrebe da fizički idemo s jednog mjesta na drugo, što znači da nećemo stvarno morati živjeti u gradu kada se možemo priključiti i pojaviti u nekoj drugoj stvarnosti.
Aric Dromi glavni je futurolog za jednog od najpoznatijih i najcjenjenijih svjetskih proizvođača vozila i vodećeg programera premium, autonomnih i električnih vozila. Član je savjetodavnog odbora inovativnog centra zasnovanog u Silicijskog dolini za NTT Grupu, jednu od najvećih svjetskih ICT kompanija. Također podržava UNLEASH tim za inovacije; globalni inovativni laboratoriji s fokusom na ciljeve održivog razvoja UN-a. Istovremeno ima i poziciju pri AIIA, Mreži umjetne inteligencije i inteligentne automatizacije koja savjetuje poslovne rukovodioce u svijetu.
Katarina Šiber Makar, predsjednica Uprave tvrtke IN2 koja je partner Future Tense konferencije, povodom dolaska futurologa Dromija izjavila je: „Svijet se nepovratno mijenja kako u socijalno-društvenom smislu, tako i kroz pojavljivanje novih poslovnih modela digitalne ekonomije, u čemu je tehnologija ključni pokretač. IN2 prepoznaje i prati nadolazeće trendove i uvodi ih u svoja softverska rješenja kroz inovacije u segmentu umjetne inteligencije, interneta stvari, pametnih gradova i drugih digitalnih rješenja. Sretni smo što smo dio Future Tense konferencije i imamo priliku potaknuti poslovnu zajednicu na aktivno promišljanje budućnosti i što konkretniju poslovnu i tehnološku prilagodbu rapidnim promjenama.“
Uz Dromija na Future Tense konferenciji govorit će futurologinja prehrane Morgaine Gaye o mikro i makro trendovima u prehrani, David Birch uz podršku Addiko Bank na temu budućnosti plaćanja i Gerd Leonhard o utjecaju razvoja tehnologije na razvoj čovječanstva.

lis
26
Pet
Nova koncertna klupska sezona u Zagrebu
lis 26 – pro 25 cjelodnevni

Klupska scena u Zagrebu s dolaskom jeseni ulazi u novu koncertnu sezonu. Najbolji domaći glazbenici, vraćaju se u spektakularan prostor The Besta, gdje će ponovno oživjeti izuzetno uspješan i prihvaćen program #TheBestClassic.

U novoj sezoni, priča ostaje gotovo ista, koncerti počinju u ranijem terminu, od 21 sat, što je odlično vrijeme za sve željne kvalitetnog, ali i nešto smirenijeg večernjeg provoda. Velika novost je, što se koncerti u sklopu programa #TheBestClassic ovoga puta održavaju petkom.

Lista zvijezda koje će pjevati na #TheBestClassic koncertima, zaista je impresivna, od Hari Rončevića, Crvene jabuke, pa do klape Cambi.

Upravo je klapskom društvu iz Kaštel Kambelovca, klapi Cambi pripala čast da otvore ovogodišnju sezonu, koncertom u petak 26.10.2018. u 21:00 sat. Povodom otvorenja nove #TheBestClassic sezone, klub svim posjetiteljima, poklanja BESPLATAN ulaz na koncert klape Cambi.

Koncerti niz nastavlja poseban glazbenik, nepopravljivi romantičar, iznimne osobnosti i humora. Hari Rončević, bez obzira pjeva li uz podršku klape, gudačkog orkestra ili banda, uvijek zvuči neodoljivo, emocionalno i ustinu posebno. Upravo takav, odnosno još i bolji biti će u petak 23.11.2018..

Za kraj, ali ništa manje bitni, posebna sjećanja, sustići će vas, na sam Božić uz jedinstvenog Žeru i Crvenu jabuku. Spektakl koji je tada zagarantiran u Bestu, ne treba posebno najavljivati.

‘Tamo gdje ljubav počinje’, ‘Tuga, ti i ja’, ‘Nekako s proljeća’ ili ‘Bježi kišo s prozora’, i još mnogi svevremenski hitovi, najbolji su razlog za posjet The Bestu 25.12.2018..

Posebna glazbena imena, njihova iznimna kvaliteta, u novom terminu, petkom od 21:00 sat, garantiraju vam poseban doživlja u novoj sezoni programa #TheBestClassic

M.Z.

stu
10
Sub
Koncert Vesne Pisarović u Zagrebu 10.11. na brucošijadi FER-a!
stu 10 cjelodnevni

Vesna Pisarović nastupa ove subote 10.11. u Zagrebu u sklopu poznate Brucošijade FER-a, popularnog Brucifera. Koncert koji fanovi čekaju već dugo, rasprodan je, a atmosfera će zasigurno biti odlična.
Pjesme poput ‘Neka ljudi govore’, ‘Ti ne znaš što je ljubav’, ‘Ti si kriv’, ‘Tako mi nedostaješ’, ‘Dolje na koljena’, ‘Ljubomora’, ‘Pjesma mi je sve’, ‘Hypohondar’ ili ‘Da znaš’, mnogi od nas i danas sa zadovoljstvom pjevuše.

Iako je u jednom trenutku napravila, izuzetno uspješan glazbeni zaokret prema jazzu, Vesna je bila i ostala glazbena ikona koja je obilježila scenu, a iščekuju nas još brojna iznenađenja. Obožavatelji i danas pamte njenu pobjedu na Dori 2002. godine, te nastup na Eurosongu sa pjesmom ‘Sasvim sigurna’, sa kojom je zauzela odlično 11. mjesto.

Albumi ‘Peti’ ili ‘Pjesma mi je sve’ i sada su jedni od najtraženijih izdanja Hit Recordsa, dok su njeni domaći nastupi posebne glazbene poslastice. Do tada, uživajte u hitovima koji su obilježili godine za nama, a prva prigoda pruža vam se već ove subote 10.11. Brucošijada FER-a u Zagrebu.
M.Z.