Događa-ONA

Oglas

lis
19
Pet
Na Kids Fashion Weekend Showroom stižu najnoviji dječji trendovi
lis 19 – lis 20 cjelodnevni

Nova sezona, nove kolekcije, novi uzorci, boje i krojevi… Kids Fashion Weekend jedino je dječje događanje koje naglasak stavlja na prezentaciju i promociju dječje mode. Od malih nogu djecu se usmjerava da sami izgrade svoje stavove, mišljenja, ali i stil odijevanja.   Predstavljanje novih kolekcija modnih dizajnera i brendova s nestrpljenjem se očekuje, a kada je o kolekcijama dječje mode riječ, uzbuđenje je još veće.

U tome im ove jeseni pomaže Kids Fashion Weekend Showroom koji će trajati dva dana u zagrebačkom Centru Kaptol i na kojima će mladim individualcima Modna kućica Dizzy, S. Oliver, Sweet Beat, Okaidi, Sketchers Kids, IKKS i Ninia ponuditi nove ideje za izgrađivanje ili upotpunjavanje vlastitog stila odijevanja.

Prvog dana Kids Fashion Weekend Showrooma, s početkom u 19 sati, ovi će dizajneri i brendovi na VIP modnoj reviji predstaviti ključne komade za jesen/zimu 2018/19. Prva večer imat će i svoj humanitarni karakter, jer će na njoj kroz moto „Djeca pomažu djeci“ biti prezentirane majice Zaklade Nora Šitum koje će se moći nabaviti na samom događaju. Plesni zbor Zagrepčanke i dečki & Lara Carić, te Plesni punktovi Zagreb pobrinut će se za dobru atmosferu tijekom i nakon revije čiji je službeni make-up pokrovitelj Učilište Profokus.

Program Kids Fashion Weekend Showrooma nastavlja se tijekom čitave subote, a počinje u 11 sati. Kroz tri modne revije (u 12h, 15h i 18h) još će jednom biti prikazani trendovi u dječjoj modi za aktualnu sezonu, a nastupit će i Plesni punktovi Zagreb. Subota donosi i zanimljive radionice u kojima će sudjelovati i djeca i njihovi roditelji, pa će se djevojčice i dječaci kroz radionicu „Vrijeme je za super junake!“ družiti s maskotama PJ Mask i sudjelovati na utrci Screechers Wild „Neka najbolji pobjedi!“, dok će roditelji kroz panel „Imunitet za pet!“ powered by Salvit saznati više o jačanju dječjeg imuniteta pred sezonu gripa i prehlada. Kako napraviti zdrave smoothije i općenito učiniti dječju prehranu zdravijom govorit će se na radionici „Zdravaonica“ powered by Alpro, dok će se o uvijek aktualnoj temi ispravnog postavljanja dječjih auto sjedalica razgovarati tijekom panela „Najsigurnija vožnja uz Magic Baby“.

Čini se kao i više nego dobri razlozi za posjetiti Centar Kaptol (Nova ves 17, 1. kat) u petak i subotu (19. i 20. listopada 2018.). Budite dječje znatiželjni, povedite svoje mališane, posjetite Kids Fashion Weekend Showroom i zavirite u nove, sjajne kolekcije dječjih dizajnera i brendova!

Više informacija pronađite na web stranici www.kidsfashionweekend-zagreb.com te na društvenim kanalima Kids Fashion Weekenda –     FB stranici Kids Fashion Weekend i Instagram profilu Kids Fashion Weekend

M.Z.

lis
24
Sri
Mrzimo li se i zašto?
lis 24 cjelodnevni

Zagreb, 27.rujna 2018.Intenzivan, jak, trajan, neprolazan osjećaj, duboko ukorijenjen u ljudsku osobnost, to je mržnja. Ona je mehanizam suočavanja s onim što u nama bude strah i nelagoda. Mržnju je iznimno teško mijenjati. Znanstvenim pogledom na mržnju s naglaskom na neurobiološku podlogu emocija, neurobiologiju straha i društveno važno pitanje o utjecaju mržnje na pojedinca i cjelokupno društvo, na tribini Postoji li gen mržnje? trojica uglednih znanstvenika približila je prisutnima neurobiološke i psihičke procese, odnosno stanja i zbivanja u ljudskom mozgu koji dovode do nastanka osjećaja mržnje.

Akademik dr. Ivica Kostović, profesor emeritus Sveučilišta u Zagrebu, neuroznanstvenik svjetskog ugleda, osnivač, dugogodišnji direktor i danas počasni direktor Hrvatskog instituta za istraživanje mozga Medicinskog fakulteta u Zagrebu; prof. dr. Mario Vukšić, ugledni neuroznanstvenik, najbolji poznavatelja onog dijela mozga zaduženog za emocije, voditelja dvaju značajnih Laboratorija u Hrvatskom institutu za istraživanje mozga i voditelj jedinog doktorskog studija iz neuroznanosti u nas te doc. dr.sc. Špiro Janović, vrsni psihijatar, pročelnik Zavoda za hitna i krizna stanja i psihotraumu Klinike za psihijatriju KBC Zagreb, uz moderatoricu, novinarku Tanju Rudeš, itekako su svojim izlaganjima zaintrigirali prepunu dvoranu u zagrebačkoj Knjižnici i čitaonici Bogdana Ogrizovića.

“Ne mogu reći postoji li gen mržnje, ali mogu reći da postoje istraživanja kod životinja koja dokazuju da kada nedostaju pojedini geni ili pojedini enzimi koji sudjeluju u sintezi i prijenosu neurotransmitora, da te životinje pokazuju veću agresivnost i mržnju“, rekao je Mario Vukšić.

Ovom tribinom započeo je ciklus javnih i dijaloških tribina Zašto se mrzimo? u organizaciji Centra za promicanje tolerancije i očuvanja sjećanja na holokaust, koji će se usmjeriti na prepoznavanje uzroka i manifestacije govora mržnje, sve izrazitije prisutnosti rasizma, nacionalizma i netolerancije prema pripadnicima nacionalnih manjina koji žive u Hrvatskoj, LGBT osobama i pojedinim ranjivim društvenim skupinama te se posebno založiti na traženju rješenja koja će pomoći jačanju tolerancije, razumijevanja i poticanju različitosti u hrvatskom društvu.

“Na početku smo ciklusa od 11 javnih i dijaloških tribina, koje će biti posvećene isključivo fenomenu mržnje, odnosno činjenici da mržnja svakim danom sve više postaje dio naše svakodnevice. Ukoliko se s njome ne želimo poistovjetiti ili pomiriti, ili u nju uroniti, o njoj nam ostaje javno govoriti te pronaći načina da ju smanjimo. Ciklus javnih tribina okrenut je interesu opće hrvatske populacije, jačanju poštivanja standarda demokratskog i civilnog društva, ali i poticanju ravnopravnosti i sudjelovanja svih manjinskih nacionalnih zajednica u životu hrvatskog društva”, rekla je Nataša Popović, ravnateljica Centra za promicanje tolerancije i očuvanje sjećanja na holokaust.

Iduća tribina održat će se 24. listopada 2018., pod nazivom Religijske predrasude kao poticaj mržnji.

M.Z.

 

 

 

stu
3
Sub
Diploma „Oživi me“ spašava ljudski život
stu 3 @ 12:06 – pro 15 @ 13:06

Zagreb, 31. listopada 2018.Zaklada «Hrvatska kuća srca»  u suradnji sa Studentskom udrugom StePP i Gradskim uredom za zdravstvo u sklopu akcije «Oživi me» organizira besplatne radionice o oživljavanju 3.11., 17.11., 24.11. i 15.12. od 10.00 do 12.00 sati u prostorijama Zaklade (Ilica 5/II, prolaz Oktogon). Svi zainteresirani građani mogu se prijaviti na linkuwww.ozivi.me/prijava.

 Čak 80 % iznenadnih srčanih zastoja se događa izvan bolnice, a s obzirom da znamo kako je u tim trenucima svaka sekunda važna, potrebno je da što više naših sugrađana prođe kroz edukaciju oživljavanja. Srčani zastoj je stanje u kojem srce prestaje pumpati krv. Tijelo ostaje bez opskrbe kisikom i hranjivim tvarima i za nekoliko minuta osoba umre. Jedini postupak kojim to možemo spriječiti jest brzo pozivanje hitne medicinske pomoći i započinjanje oživljavanja. Na radionicama građani će savladati postupak oživljavanja te će za stečeno znanje dobiti i diplomu „Oživi me“ kojom imaju dokaz da su naučili kako spasiti život.

«Gradski ured za zdravstvo Grada Zagreba u suradnji sa Zakladom provodi akciju «Oživi me» još od 2014. godine. Zahvaljujući brojnim edukacijama oko 3.500 osoba ima znanja o osnovnim postupcima oživljavanja, no smatramo kako to i dalje nije dovoljno. Naša zajednička misija je edukaciju o oživljavanju uvrstiti u obvezni obrazovni program kako bi što više građana nestručnjaka savladalo vještinu oživljavanja i bilo u mogućnosti spasiti nečiji život kada se za time ukaže potreba.», istaknula je Ivana Portolan Pajić, dr.med., zamjenica pročelnika Gradskog ureda za zdravstvo Grada Zagreba i članica upravnog odbora Zaklade „Hrvatska kuća srca“.  

 U Hrvatskoj svakoga sata jedna osoba umre od iznenadnog srčanog zastoja, što čini 24 osobe u jednom danu ili oko 9.000 osoba godišnje. Iznenadna srčana smrt jedan je od najčešćih uzroka smrti uopće, kako u svijetu tako i u Hrvatskoj. Rana reanimacija i neodložna defibrilacija (unutar 1-2 minute) pokazala se kao učinkovita mjera s visokim postotkom preživljavanja ugroženih osoba, a spašavanje života u ovom slučaju obavljaju laici prije dolaska tima hitne medicinske pomoći.

M.Z.